„ВО ВРСКАТА СЕ ЗДЕБЕЛИВ ДО 135 КГ, А ТОЈ МЕ ОСТАВИ“: Најде мотив во раскинувањето, сега изгледа ВАКА

Милица Ѓукановиќ од Нови Сад била отфрлена од нејзиниот поранешен партнер поради вишокот килограми, а потоа успеала да ослабне 70 килограми.За време на врската со нејзиното момче , младата новосадка Милица Ѓукановиќ многу се здебелила, а кога дошло време заедно да го кажат судбоносното „да“, тоа не се случило. View this post on Instagram A post shared by Milica Djukanovic (@djukanovic_milica)Една од причините зошто ја остави Милица , сега негова поранешна партнерка, е, вели таа, поради вишокот килограми што ги добила за време на нивната врска. А споменатиот проблем датира од нејзините студии во Нови Сад каде, како што вели, само седела, јадела и учела.„ Играв тенис долго време , но кога дојдов да учам, само седев, учев и јадев. Тогаш се здебелив за прв пат до 117 кг . Сепак, тогаш за пет месеци успеав да ослабам 52 килограми и да се вратам на тежината од 65“, вели Милица и додава дека вистинските проблеми се појавиле дури подоцна. View this post on Instagram A post shared by Milica Djukanovic (@djukanovic_milica)Влегов во врска и тогаш се опуштив уште повеќе“. Така се здебелив уште повеќе додека не достигнав 135 килограми “, искрена е Милица.Кога дојде време нејзиниот партнер и таа да си ветат вечна љубов, тоа не се случи – барем не на неговиот крај. Нејзиното момче ја остави пред венчавката, а неговата постапка беше поттик да започне трансформацијата. View this post on Instagram A post shared by Milica Djukanovic (@djukanovic_milica)„Моето его беше повредено и тогаш почнав да се борам против вишокот килограми . Дизајнирав се во мојата глава – третманите што ќе ги практикувам, тренерите што ќе ги ангажирам… Девет месеци ми требаа да го изгубам вишокот килограми“, објаснува таа како ослабела 70 килограми и ја вратила тежината од 65 .Иако многумина мислат дека Милица отишла на намалување на желудникот, а подоцна и на отстранување на вишокот кожа, таа ги демантира овие тврдења. View this post on Instagram A post shared by Milica Djukanovic (@djukanovic_milica)„Не одев на овие третмани, правев се природно , но многу луѓе не ми веруваат“, вели Милица.Многу девојки кои сакаат да го следат нејзиниот пат често ја прашуваат за совет. Милица вели дека промената мора да започне од лична потреба и дека девојките кои ги следат нејзините стапки треба да побараат стручна помош .

Пронајдете не на следниве мрежи: