Во врска со 18-годишна девојка? Марија Шерифовиќ зборуваше за љубовниот живот

Последните денови се повеќе се ширеа гласини за тајната врска меѓу популарната српска пејачка, 36-годишната Марија Шерифовиќ и нејзината 18 години помлада колешка Жејла Рамовиќ од Босна и Херцеговина. Таткото на Марија, Рајко, наводно ја потврдил врската со српските медиуми, и иако тој ретко зборува за својот љубовен живот, сега и самата Марија проговори за сè и – ја откри вистинската вистина.
Имено, иако неодамна на својот канал на „Јутјуб“ изјави дека – има момче, тоа не ја спречи јавноста да шпекулира дека Марија всушност тајно се „меша“ со младата Џејла, на кого беше ментор во шоуто „Ѕвезда Гранда“. Сето тоа кулминираше кога таткото на Мери наводно јавно ја потврди веста, не криејќи го своето воодушевување од изборот на Мери за партнер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)


„Одамна е познато кој пол го сака мојата ќерка. Моето дете има право да прави што сака. Од моја страна, сè и е дозволено! Џејла беше на нејзиниот концерт во Крагуевац, таа е убава девојка, ме воодушеви со своите манири, харизма и љубезност ‘, започна таткото на популарната пејачка.
„Tие две треба да бидат заедно, и најважно е да се сакаат искрено. Таа има сè што ќерка ми сака од партнер. Драго ми е што ќерка ми е среќна, а во тој случај полот е најмалку важен. Не е важно дали ќе се омажиш или не. Ова со Џејла е нешто посериозно, не е авантура и мислам дека врската треба да се круниса со брак. Не ми е гајле кој што ќе каже, бидејќи тие зборуваа и за мене дека сум коцкар и пијаница и слично “, рече таткото на Марија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)


Сепак, сега Марија проговори за сè, тврдејќи дека сè е лага. ‘Не планирав да ги коментирам сите овие написи што ги преплавија медиумите во последните пет, шест дена. Сепак, бидејќи гледам дека измислените изјави на нашите семејства сега почнаа да се вклучуваат, морав да реагирам. Никогаш не беше тајна дека по натпреварот се разви големо пријателство меѓу нашите семејства, кое нема да заврши заради ничии лоши или луди идеи и изјави “, рече Марија.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.