Во домашна задача разоткрила дека партнерот на мајката за злоставува тајно

Loading...

Во домашна задача разоткрила дека парттнерот на мајката за злоставува тајно

Полицијата во Крагуевац уапси 64 годишен маж поради сомнеш дека сексуално ја злоставувал својата поќерка. Имено, тој бил разведен и живеел со нејзината мајка. Девојчето има само 12 години.

Случајот има бизарен расплет. Поради КОРОНА ВИРУСОТ децата се дома. И добиле задача од наставничката да напишат расказ во кој ќе откријат „една тајна“. Е во тој расказ девојчето раскажало за „тајната“ со сексуалното предаторство и злоупотребите кои ги имало од партнерот на мајката. Истиот и рекол дека се што се случува меѓу нив мора да остане нивна тајна.

Откако наставничката го прочитала тоа што девојчето го пратило по интернет, како завршена задача се запрепастила. Веднаш бил известен директорот и педагогот и откако се консултирале ја викнале на разговор во школото. По нејзината потврда за вистинитост на напишаното е известена полицијата. Таа веднаш постапила и сега престапникот е во 30 дневен притвор.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...