Во затворот во Шутка нов смртен случај. Дали е поврзан со КОРОНА ВИРУСОТ?

Loading...

Во затворот во Шутка нов смртен случај. Дали е поврзан со КОРОНА ВИРУСОТ?

Ова е втор смртен случај во затворот за само една недела. На 8 април почина притвореник, кај кој посмртно беше утврдено дека бил заразен со КОРОНА ВИРУС. Дека лицето починало потврдија и од Министерството за внатрешни работи.

Случајот бил пријавен во полиција денеска околу 15 часот. Од МВР велат дека екипи прават увид на местото и се уште нема подетални информации за случајот, ниту за причините за смртта.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...