Во изминатото деноноќие регистрирани се 870 прекршоци за непочитување на мерките

Loading...

Во текот на изминатото деноноќие за неносење лична заштита на лице регистрирани се 870 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

loading...