Во Индија 75.000 нови случаи за еден ден, починаа уште 1.053 лица

Во Индија, во последните 24 часа се регистрирани 75.083 нови случаи на коронавирус, што е најмалку за скоро еден месец. 

1.053 лица починаа за еден ден, пренесува Ројтерс. 

Во Индија се регистрирани 5,6 милиони случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, што ја става земјата на второ место во светот по Соединетите држави.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.