Во Индија 75.000 нови случаи за еден ден, починаа уште 1.053 лица

Loading...

Во Индија, во последните 24 часа се регистрирани 75.083 нови случаи на коронавирус, што е најмалку за скоро еден месец. 

1.053 лица починаа за еден ден, пренесува Ројтерс. 

Во Индија се регистрирани 5,6 милиони случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, што ја става земјата на второ место во светот по Соединетите држави.

 

loading...