Во казино во Скопје избоден со нож обезбедувач

Во казино во Скопје избоден со нож обезбедувач

МВР соопшти дека синоќа во 04:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 33-годишниот Н.С. од село Љубин, скопско,пријавил дека бил физички нападнат од неколку лица од обезбедување во казино во трговски центар во Скопје.

Според пријавеното, тој со остар предмет повредил еден од напаѓачите. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.