Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“

Loading...

Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“.

Откако на Алсат беа прикажани снимки од Куманово, како и погребално претпријатие со име КОРОНА, направивме проверка.

Името КОРОНА, во разни варијанти било популарно поприлично кај нас. Дури 48 правни субјекти го имаат во својот наслов.

Прочитај уште и:

И тоа има, овие луѓе ги нарекоа КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ

Со вонредни летови од Берлин и Келн вратени над 90 македонски државјани

Хаос во Куманово пред полицискиот час

Куманово оди во целосен карантин за време на викендот

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...