Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“

Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“.

Откако на Алсат беа прикажани снимки од Куманово, како и погребално претпријатие со име КОРОНА, направивме проверка.

Името КОРОНА, во разни варијанти било популарно поприлично кај нас. Дури 48 правни субјекти го имаат во својот наслов.

Прочитај уште и:

И тоа има, овие луѓе ги нарекоа КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ

Со вонредни летови од Берлин и Келн вратени над 90 македонски државјани

Хаос во Куманово пред полицискиот час

Куманово оди во целосен карантин за време на викендот

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.