Во Маркова река се удави петгодишно девојче

Вчера во 15:25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стариот пат за село Батинци, скопско, се удавило петгодишно девојче. Додека играло со други деца, а нејзините родители биле на свадба, девојчето паднало во Маркова река.
Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на девојчето било предадено на семејството.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.