Во Москва одбележан денот на победата врз фашизмот со традиционална воена парада

Loading...

Во Москва одбележан денот на победата врз фашизмот со традиционална воена парада.

Истовремено беше покажано победничкото знаме кое беше истакнато над зградата на Рајхстагот. Со тоа беше означен конечниот пораз на фашизмот.

Видео од целата парада подолу:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...