Во Ново Лисиче гори стан во станбената зграда

Loading...

Пожар избувна во стан во скопската неселба Ново Лисиче. Како што пренесе ТВ “Сител“ пламенот избил во станбената зграда спроти „Кам“ маркетот, а нивни извори велат дека повеќе од 1 час пожарникарите со едно возило интервенираат на терен.
Се работи за поголем чад, но нема опасност од ширење на пожарот и за среќа причинета е само материјална штета.

loading...