Во Охрид, работеле и покрај забраната па се затворени два угостителски објекти!

Loading...

Во Охрид, работеле и покрај забраната па се затворени два угостителски објекти!

Во Охрид околу 20.30 часот и во охридското село Лескоец околу 22.30 часот, два угостителски објекта не ја почитувале забраната за работа и вршеле послужување на гости. Притоа, во угостителски објект лоциран на плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир, по што приведен е сопственикот на објектот. Од страна на Државниот пазарен инспекторат, објектите се затворени и против сопствениците ќе биде поднесена кривична пријава.

КОРОНАВИРУС: 24 нови заразени во Македонија денеска!

Состојбата вчера:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...