Во Охрид уриваат хотел бесправно изграден на самото крајбрежје

Како дел од акцијата за отстранување на бесправно изградените објекти, во Охрид почна уривање на хотел изграден на самото крајбрежје.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.