Во ракетни напади срушена уште една зграда во Газа (видео)

Loading...

Во ракетни напади срушена уште една зграда во Газа

Израел сруши уште една зграда, каде се сместени ТВ станици, во Газа.

Видеото се наоѓа на телеграм каналот на пулс24.

Линк до ПУЛС24 на ТЕЛЕГРАМ

Прочитајте/погледајте уште и:

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...