Во самоизолација оди и Славјанка Петровска, СДСМ десеткуван

Loading...

Во самоизолација оди и Славјанка Петровска, СДСМ десеткуван

Од таа партија известија дека и заменик министерот за полиција ќе оди во самоизолација.

„Согласно здравствените протоколи и заради превенција, во самоизолација се сите лица кои имале ризични контакти со нив, како Дамјан Манчевски, Мила Царовска, Марјан Забрчанец и Славјанка Петровска. По напревените тестирања информираме дека потпретседателката Мила Царовска и потпретседателот Дамјан Манчевски имаат негативни резултати, но остануваат во самоизолација согласно препораките“ напишаа во своето соопштение испретено до медиумите.

Прочитајте уште и:

Станува алармантно: 7 починати за 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...