Во скопско основно училиште дете нападнато од соученик

На 12.02.2019 година во 09:00 часот во СВР Скопје, Д.П.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 08:15 часот во основно училиште на улица „Антон Димитров“ неговиот 11 – годишен син физички бил нападнат од негов соученик.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Loading...