Во Словенија вчера 1342 новозаразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Во Словенија вчера 1342 новозаразени со КОРОНА ВИРУСОТ

А во Словенија само во последните 24 часа се потврдени 557 нови случаи со коронавирус од направени 2244 тестирања. Ова го донесе процентот на заразени од тестирани на високи 24,82 проценти, објавија словенечките медиуми.

Во Словенија на сила се голем број на ограничувачки мерки во обид да се сузбие ширењето на вирусот. Како и кај нас носењето маски на отворено е задолжително.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.