Во Словенија вчера 1342 новозаразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Во Словенија вчера 1342 новозаразени со КОРОНА ВИРУСОТ

А во Словенија само во последните 24 часа се потврдени 557 нови случаи со коронавирус од направени 2244 тестирања. Ова го донесе процентот на заразени од тестирани на високи 24,82 проценти, објавија словенечките медиуми.

Во Словенија на сила се голем број на ограничувачки мерки во обид да се сузбие ширењето на вирусот. Како и кај нас носењето маски на отворено е задолжително.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...