Во Смедерево во болницата се сместени околу 160 случаи на КОРОНА, забрзува пандемијата

Loading...

Во Смедерево во болницата се сместени околу 160 случаи на КОРОНА, забрзува пандемијата

Доктор Ненад Ѓорѓевиќ изјави за тамошните медиуми дека во Смедерево во болницата се сместени околу 160 случаи на КОРОНА.

Десет од пациентите се со тешка клиничка слика и се приклучени на респиратори. Најголем дел од заразените се на возраст помеѓи 40 и 60 години. Но имаат и пациент кој е само 21 година стар.

Прочитајте уште и:

Во Србија драматично: 13 починати и нови 344 случаи

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...