Во сок од јаболко додала само еден зачин – за 2 месеци се преполовила

Loading...

Поголемиот дел од луѓето кои што го пробале овој сок биле задоволни од резултатите, но една жена одлучила јавно да го открие искуството и точниот рецепт кој што го користела, затоа што само за два месеци се преполовила.
„Поголемиот дел од гардеробата сега ми е голема, но пресреќна сум“.
Потребни состојки:
– 240 милилитри зовриена вода
– 1 лажица сок од јаболко
– 1 лажица мелена чили пиперка


– сок од еден лимон и кора од еден лимон
„Излупете го лимонот и кората ставете ја во провриената вода. По 10 минути додадете го сокот од лимон, сокот од јаболко и мелената чили пиперка. Пред секое консумирање, убаво промешајте и испијте една чаша по секој оброк“.
Како делува овој напиток?
Познато е и научно докажано дека лутата пиперка го забрзува метаболизмот и на тој начин го стимулира топењето на мастите во телото. Исто така таа го стимулира нервниот систем, телото се загрева, што автоматски влијае на процесот на согорување на калории.

loading...