Во Србија драматично: 13 починати и нови 344 случаи

Loading...

Во Србија драматично: 13 починати и нови 344 случаи

Зема замав КОРОНА ВИРУСОТ во Србија. Денеска се регистрирани нови 344 случаи, и 13 починати како последица од компликации од КОРОНА.

Тестирани се извршени на 8.659 лица. Во болница се пратени 203 лица, а на респиратори се 170 пациенти, што е најмногу од почетокот на пандемијата. Во моментот активни се дури 4574 случаи и бројката расне.

Прочитајте уште и:

Насер Зибери е позитивен на корона вирусот

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...