Во Србија на сила е забрана за движење од 13 часот денеска до 5 часот во понеделник

Loading...

Во Србија на сила е забрана за движење од 13 часот денеска до 5 часот во понеделник

Слично како во Куманово викендов во цела Србија е воведен карантин поради сериозноста на состојбата.

Денеска до 15 часот починале вкупно 44 лица од коронавирус, додека пак заразата е потврдена кај 1.624 граѓани.

Забраната за движење започна денеска во 13 часот и ќе трае до 5 часот наутро во понеделник.

Сепак, од 23 до 1 часот по полноќ ќе биде дозволена 20-минутна прошетка за сопствениците на домашни миленици, како и наутро во период од 08 до 10 часот.

Прочитајте уште и:

 

Нови три недели вонредна состојба во Шпанија

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...