Во тек е операција за приведување на други лица покрај Јанева

Loading...

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, ТВ “Телма“ пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица.
-Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на други лица, информира “Телма“.
Јавното обвинителство во 14 часот ќе одржи прес конференција во врска со предметот “Рекет“.
На прес конференцијата ќе присуствуваат јавниот обвинител, Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител, Лилјана Спасоска и основниот јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска.

 

loading...