Во центарот на Скопје се запали автомобил

Синоќа во центарот на Скопје гореше автомобил. Како што јавија од Противпожарната бригада возилото се запалило на ул. „Никола Тесла“ бб по 23:00 часот, а тројца пожарникари го гаснеле околу еден час. За среќа, повредени нема, а материјалната штета дополнително ќе се утврдува.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.