Во Шпанија само денеска починале 932 луѓе

Loading...

Во Шпанија само денеска починале 932 луѓе.

Во Шпанија, вкупно 117.710 луѓе се заразени. Повеќе од 30.000 луѓе биле излекувани. 6416 лица се на интензивна нега. Вкупно починати се 10935.

Вчера Шпанија забележа најголем број мртви за еден ден. Тогаш 950 луѓе загинаа во таа земја.

Соединетите Американски Држави веќе неколку дена се на врвот на листата кога станува збор за бројот на заболени, па сега има 245.442 Американци заразени со новиот коронавирус.

Нови 2 смртни случаи и рекорни 46 нови заразени од КОРОНАВИРУС во Македонија

Прочитајте уште и:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...