Во јуни конечно ќе дојде летото- тропските температури се на повидок, но пред тоа и разочарувачка прогноза!

По дождливиот и студениот мај граѓаните едвај го чекаат вистинското лето во Македонија.
Можеби не толку топлото време колку сонцето за разлика од здодевниот дожд и студеното време кое го имавме речиси во изминативе три недели.
Според долготрајната прогноза за месец јуни не очекува речиси вистинско лето со температури и до 30 степени.
Во неделата кога започнува календарски летото од 21 јуни речиси секојдневно ќе имаме температура од над 30 степени, погледнете.
Но пред да дојдат тропските температури, следната недела не очекува малку дожд кој не би требало да ги разочара сите бидејќи ќе си замине за неколку дена.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.