Во 1996-Та Баба Ванѓа Рекла: Нешке, Ќе Ни Дојде Короната, Ќе Биде Секаде Околу Нас! Ќе Се Појават Болести Кои Биле Заборавени

Loading...

Долг е списокот на пророштва што му се припишуваат на најпознатиот пророк во светот Нострадамус и најпочитуваната пророчица на Балканот, Баба Ванѓа. Некои од најавите што ги дадоа звучат прилично неверојатно, можеби дури и бизарно, третите пораки се чини дека се кодирани и никој не може да ги дешифрира.

Манијата околу пророштвата на Ванѓа е повторно актуелна со појавата на вирусот корона. Се појавија признанија дека најпознатата пророчица на овие простори претскажа злобна чума што убива. Некои веруваат, многу се расправаат, а трети се исмејуваат.

Факт е дека уште од античко време, владетелите и кралевите барале помош од психички лица или пророци. Од кога постоел светот, луѓето сакаа да знаат каква иднина им носи.

Доаѓа чума што го задушува целиот свет: „Нешка, короната ќе биде насекаде околу нас!“

Овие зборови ги пренесе познатата бугарска гимнастичарка Нечка Робева на почетокот на 2020 година, а цитатот го објавија скоро сите балкански медиуми со молскавична брзина.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...