Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај пејачката

Loading...

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе. Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше. „Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за нас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Секој има право да одлучи што ќе прави. Сакам да ги прегрнам оние кои ги сакам“, вели Брена. Брена по вакцината направила антитела, а резултатот бил 18.000. Инаку, како што откри на социјалните мрежи, пејачката по една годишна пауза за своите фанови подготвува нешто специјално, односно старите песни ги преработува во нови аранжмани.

loading...