Временска прогноза за цела недела, подгответе се за петок!

Loading...

Утре времето ќе биде сончево и топло, попладне со локален дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат кон крајот на денот, особено во источните делови.
Во среда времето ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, со максимална температура до 33 степени.Во четврток времето ќе биде сончево и топло, со услови за ретка појава на краткотраен дожд, со максимална температура до 34 степени.
Додека во петок попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, но максималната температура ќе се искачи на рекордни 35 степени за овој период од годината.

loading...