ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен, а наместа долж Повардарието и повремено засилен, ветер од северозападен правец.

Максималната температура од 7 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен северозападен ветер. Максималната температура до 9 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.