Времето денес – променливо облачно со локален дожд

Loading...

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд. Температурите ќе се движат помеѓу 4 и 18 степени.
Во Скопје променливо облачно, минималната температура од 5, а максималната 17 степени Целзиусови.

loading...