Времето облачно со повремен снег на повисоките места

Loading...

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, на повисоките места и на планините во западните делови со повремен слаб снег. Ќе дува слаб, кон крајот на денот долж Повардарието и умерен северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус два до минус шест степени, а утринската температура од два до седум степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб умерен северен ветер.
Утринската температура ќе достигне до два степени, а дневната температура до четири степени.

loading...