Време, сончево и студено со локална облачност

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и студено време со мала локална облачност поизразена во северните делови на земјата. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од -11 до 1 степен
Во Скопје се очекува слично време со температура од -7 до 2 степена.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.