Време, сончево и студено со локална облачност

Loading...

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и студено време со мала локална облачност поизразена во северните делови на земјата. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од -11 до 1 степен
Во Скопје се очекува слично време со температура од -7 до 2 степена.

loading...