Вучиниќ го пропушта дербито со Интер

Напаѓачот на Јувентус, Мирко Вучиниќ, поради грип нема да биде во составот на дербито со Интер.
Покрај Вучиниќ, тренерот Антонио Конте во комбинација ќе го нема и Маурицио Исла, чилеанскиот репрезентативец поради замор ќе го пропушти дербито на Италија.
„Ќе се обидам да го составам најдобриот тим, во предвид ќе мора да ја земам и состојбата во која се наоѓаат играчите по репрезентативните обврски“, изјавил тренерот на Јувентус.
Дербито на Италија, ќе се одигра во сабота, во Милано со почеток во 15 часот.
МакфаксНапаѓачот на Јувентус, Мирко Вучиниќ, поради грип нема да биде во составот на дербито со Интер.

Пронајдете не на следниве мрежи: