Вучиќ: Јас верувам дека и нашите браќа Македонци, во најголем дел ќе навиваат вечерва за нас

Србија вечерва игра натпревар против Бразил на Светското првенство, а еуфоријата во Србија пред првиот натпревар на Мундијалот е огромна.


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ пред овој натпревар порача дека очекува и Македонците вечерва да дадат поддршка на српската селекција. Токму како што тие навивале за нас на Европското првенство.

Вучиќ: Јас верувам дека и нашите браќа Македонци, во најголем дел ќе навиваат вечерва за нас

„Очекувам и браќата Македонци, односно најголемиот дел на Македонија да навива за Србија, како што ние навивавме за нив на Европското првенство“, изјави Вучиќ.
Србија и Бразил ќе се сретнат вечерва во терминот од 20:00 часот.

Пронајдете не на следниве мрежи: