Вучиќ: ќе има уште изненадувања, а сега верувам дека Зоран Заев го разбира она што му го зборував

На претседателот на Србија, Александар Вучиќ кој вчера се обратил во јавноста од зградата на Генералниот секретаријат покрај политичките прашања кои му биле поставени за ситуацијата во државата тој од новинарите добил и прашање за случајот “Рекет“. Вучиќ изјавил дека не се меша во внатрешните прашања на другите држави.
– Како што дознав од добро известени италијански извори, тука ќе има уште изненадувања, а сега верувам дека Зоран Заев го разбира она што му го зборував за одредени лица кои се далеку од Србија – изјавил Вучиќ.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.