Вчера во светот се регистирани рекорден број на случаи заразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Вчера во светот се регистирани рекорден број на случаи заразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Вчера се регистрирани над 135.000 нови случаи на КОРОНА ВИРУСОТ. Ова е рекордна бројна за еден ден од почетокот на кризата. Погледнете фото горе.

Истовремено бројката глобално достигна 7.5 милиони. Во САД бројката се искачи на над 2 милиони, додека пак во Русија се искачи на над половина милион заразени.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...