Гаврил Бубевски позитивен на коронавирус, Фатиме Фетаи оди во изолација

Loading...

Обвинителката Фатиме Фетаи во моментов е во изолација, откако нејзиниот колега Гаврил Бубевски испаднал позитивен на тестот за коронавирус.
Претходно, расправата за предметот „Монстум“ беше одложена, а од Основниот кривичен суд најавија дека судењето продолжува на 26 август поради отсуство на надлежниот обвинител.

loading...