ГЕРМАНИЈА: Покраински министер си го одзеде животот поради корона-кризата

Loading...

ГЕРМАНИЈА: Покраински министер си го одзеде животот поради корона-кризата

полицијата се сомнева дека Шефер извршил самоубиство во очај поради проблемите со кои се соочувала владата во неговата покраина со кризата со коронавирусот.
Телото на 54 годишниот Шефер, кој беше член на демохристијанската партија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел, беше пронајдено во саботата во близината на железничката пруга југозападно од Франкфурт. Истрагата досега покажа дека си го одзел животот. Полицијата и обвинителството велат дека тоа е заклучокот според сите фактори, вклучително и испитувањето на сведоците.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ЗА АКТУЕЛНАТА СОСТОЈБА ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА:

Филипче: Влегуваме во најтешката фаза, секој еден да се однесува одговорно (видео)

Влада објави преписка на Мицковски и Рашковски

Болницата „Плодност“ од Битола ќе биде затворена 14 дена, поради доктор заразен со Ковид 19

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...