Героски до Фетаи: Знае ли некој колку “сочно“ ја опцу Јанева?

 

Колку “сочно“? Знае некој?, напиша новинарот Бранко Героски по веста дека Фатиме Фетаи ја опцула Катица Јанева и дури почнала да плаче по наредбата сите да се претресуваат на влез и излез од СЈО.

Фетаи вчера истакна дека таа е обвинителка, а не обвинета за да биде претресувана.
-Јас сум обвинителка која работи во оваа институција веќе четири години, а не осомничена за да ме претресуваат на секое влегување и излегување. На враќање од паузата околу 13 часот ме застана полицаецот и соопшти дека не можам да влезам без да бидат извршени проверки во мојата ташна. Тој се повика на наредба која била дадена од шефицата Катица Јанева , кажа Фетаи за ТВ“24“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.