Героски: Друже Заев што си зборел со Боки Тредичи за Камчев?

Откако со своите приказни прв го откри големиот скандал што ја тресе Македонија, во својот текст објавен на “Плусинфо“ новинарот Бранко Героски дирекно го праша Заев што зборел со Боки 13…
– Македонија има право да знае, друже Зоки, за што зборува другарчето Боки Тредичи. Тебе те спомнува. Дали навистина сте разговарале за Камчев? Што е тоа „што никој не знае“? Каква е таа „конструкција“ и тоа „менаџирање“? Колку пати сте се сретнале со Боки Тредичи? Со какви овластувања сте разговарале за Камчев, ако воопшто сте разговарале на таа тема? Дали со друг сте разговарале на оваа тема, ако сте разговарале? Со Катица, на пример? Ајде сега, храбро и транспарентно, друже Заев. Да слушнеме што е оваа работа со Боки Тредичи. Зборот е збор нели, пишува Героски на Фејсбук.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.