ГИ ИСФРЛИЈА ГОЛИ НА УЛИЦА! Воделе љубов на задното седиште, а потоа останаа без автомобилот!

Бразилска двојка која водела љубов на задното седиште од својот автомобил доживеала лоша среќа кога група крадци голи ги исфрлиле на улица и им го украле автомобилот.

ГИ ИСФРЛИЈА ГОЛИ НА УЛИЦА! Воделе љубов на задното седиште, а потоа останаа без автомобилот!

Целиот настан кој се случил на 17 август додека бил паркиран на мирна улица го снимиле безбедносните камери. Тројца мажи се гледаат како му приоѓаат на автомобилот одзади, а потоа насилно ја отвораат вратата од автомобилот, при што еден од крадците седнува зад воланот, додека другиот влегол од совозачката страна.

Може да се види рака која се обидува да ја затвори вратата и да ги задржи разбојниците. Сепак, тоа не успева да го стори. Наместо тоа, оваа двојка е исфрлена на улица и го разголува сето тоа. Тогаш еден од крадците, додека си заминуваат со украден автомобил, им фрла облека за да се покријат низ прозорецот, пишува Дејли Мејл.

Инцидентот се случил некаде во Бразил на 17 август, според временскиот печат на видеото, а сликите се појавија на социјалните мрежи во четврток, 1 септември. Парот може да биде среќен што криминалците не ги повредиле или не дај Боже ги убиле.

Познато е дека Бразил има највисока стапка на криминал во светот со исклучително високо ниво на насилен криминал, според World Population Review. Дваесет и три лица беа убиени на секои 100.000 луѓе во 2020 година, иако стапката на убиства нагло се намали од 30 во 2017 година.

Најмасовниот проблем во Бразил е организираниот криминал, кој е во пораст во последните години, а насилството меѓу ривалските банди е вообичаено.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.