Ги намачкала НОКТИТЕ СО ПАСТА ЗА ЗАБИ и се воодушевила од резултатот: Интернетот полуде по овој трик!

Loading...

Со овој трик можете и да ги заштитите ноктите
Кревки, слаби и излупени нокти се пред се естетски многу лоши, а исто така можат да укажуваат и на здравствени проблеми.
Покрај маслото и кремот за нокти, сега постои уште еден, таен лек! Тоа е паста за заби. Да, добро прочитавте. Пастата со вкус на пеперминт очигледно е добра и за нашите нокти.
Еве како да изкористите паста за заби на вашите нокти
Безброј упатства на „YouTube“ и „Tiktok“ го покажуваат следниот тренд: многу корисници нанесуваат паста за заби од мента на ноктите и ја оставаат да делува неколку минути. Потоа ја мијат пастата.
Експертите велат дека пастата за заби не придонесува за раст на ноктите, но може да ги осветли. Ако вашите нокти се потемнети од темниот или црвениот лак, пастата може да помогне, односно повторно ќе ги осветли.

Едноставно ставете паста за заби на ноктите и оставете неколку минути за да дејствува, а потоа исплакнете ја. Покрај тоа, пастата за заби може да ви помогне да ги отстраните тврдоглавите остатоци од лак за нокти, бидејќи содржи водород пероксид, за кој е познато дека делува како средство за избелување, велат експертите.

loading...
Loading...