Главниот економскиот советник на Трамп имал срцев удар

Loading...

Главниот економски советник на американскиот претседател Доналд Трамп, Лери Кадлоу имал „многу благ“ срцев удар, соопшти денеска Белата куќа.
-Нашиот голем Лери Кадлоу, кој многу напорно работеше на трговијата и економијата, само што имаше срцев удар, потврди Трамп на својот профил на Твитер, неколку минути пред состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур.

 

loading...