Голема промена на цената. Горивата поскапуваат за 3,50 денари

Loading...

Голема промена на цената. Горивата поскапуваат за 3,50 денари

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 8,5 проценти.

ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемуваат за 3,50 денари/литар.

Новита цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 сега ќе изнесува 54,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 56,00 ден/лит, додека малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе изнесува 45,50 ден/лит.

Побрзајте да наполните. Денеска имаше големи редици на пумпите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...