ГОЛЕМА ТАГА! ПОЧИНА СИНОТ НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Кристијано Роналдо на својот Инстаграм профил објави дека едното дете од близначињата кои ги очекуваа со бремената Георгина Родригез починало!
Според зборовите на португалскиот фудбалер, момчето кое го носела неговата сопруга е родено мртво, додека во овие моменти тоа што раѓањето на девојчето поминало добро им дава сила да издржат.
– Со најдлабока тага ја објавуваме смртта на нашето момче. Тоа е најголемата болка што може да ја почувствува еден родител. Само раѓањето на девојчето ни дава сила да го преживееме овој момент со малку надеж и среќа. Им благодариме на лекарите и медицинските сестри за сета грижа и поддршка, бараме приватност во моментов, напиша Кристијано на Инстаграм.
Легендарниот фудбалер додаде уште две многу болни реченици.
„Наше момче, ти си нашиот ангел. Ќе те сакаме засекогаш“, стои на крајот од пораката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.