Голем пожар во Мавровка, изгоре познатото кафуле

Голем пожар избувна синоќа Трговскиот центар Мавровка.
Причината за пожарот засега не се познати. Причинета е голема материјална штета, но нема жртви.
Во гаснење на пожарот учествувале 21 пожарникар кои успеале да го локализират огнот кој го зафатил целиот објект.
Повеќе детали се очекува да бидат познати во текот на денешниот ден.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.