Голем пожар во Струмица во трговскиот центар Глобал!

Голем пожар изби вчераво центарот на Струмица. Како што јавуваат локалните медиуми горел објектот на трговскиот центар Глобал.
Според информациите од Струмица, притив пожарните екипи се на терен и се обидуваат да го изгасат пожарот.
Од огнот се зафатени десетина продавници во Глобал и сега засега не може точно да се каже како се случи пожарот.


Пожарот ги вознемири Струмичани кои излегоа на лице место и сакаат да помогнат што е можно побрзо да се санира состојбата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.