Голф извлече автобус од снег – снимка која ги воодушеви сите

Снегот им зададе големи проблеми на возачите во околината на Штутгард, но еден „голф“ сепак успеал да ја спаси ситуацијата и да испадне „херој“.
Локален автобус не можел да совлада угорнина прекриена со снег, но на помош скокнал семоќниот „голф3“.
Дизелашот со 90 коњи и погон на сите точки се покажал доста успешно, а тоа било овековечено на снимка.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.