ГОЛ ОД ТРЕТА ЛИГА СЕ ЗАКАНУВА ДА БИДЕ ПЛАНЕТАРЕН ХИТ: Ретко се гледа вакво “голчиште” ! (ВИДЕО)

Loading...

Фудбалерите на ФК Балкански од Димитровград ја совладаа Јабланица со резултат 5-2 во 26 коло на Зона Југ.

Херојот во победата беше Саша Васов кој постигна три гола. По еднаш во листата се запишаа Никола Цичиќ и Марко Давидовиќ.

Васов првиот пат го совлада противничкиот голман на спектакуларен начин.

На голот кој го постигна Васов во третата српска лига може да завидуваат и Меси и Роналдо.

loading...
Loading...