Гореше воз полн со навивачи во Берлин, има повредени

Loading...

Три лица се повредени во пожар на еден од вагоните на долгиот воз во Берлин. Ова беше објавено на Твитер од градската противпожарна служба, пренесуваат медиумите.
Инцидентот се случил на станицата Белевју во центарот на германската престолнина. Причината за пожарот не е позната.
Вагонот е тешко оштетен. Три лица се полесно повредени, изјавиле спасувачите.
Според весникот „Берлинер Моргенпост“, специјалниот вагон за навивачите на фудбалскиот клуб Фрајбург се запалил.

 

loading...